behjunioriÚSTÍ NAD LABEM / LOVOSICE - V konkurenci původně dalších dvanácti středních škol z celého Ústeckého kraje se běžci našeho gymnázia prosadili celkem dost překvapivě (ovšem zcela zaslouženě) mezi absolutní špičku. V rámci krajského kola štafetového maratonského běhu (10 lidí běželo 10 úseků, každý cca 4.2km) podali všichni reprezentanti školy doslova heroické výkony a po zásluze brali v úterý 3. 4. v městském centru Ústí nad Labem (kde se štafeta konala) stříbrné medaile.

„Vůbec jsme něco podobného nečekali. Myslím, že každý z nás si sáhl na dno. Už se těšíme na republikové finále v květnu do Prahy," řekla k tomu kapitánka týmu Nikola Nekvindová. Druhá příčka Gymnázia Lovosice, totiž značila zároveň postup do celostátního kola, které se uskuteční v rámci květnového pražského PIM maratonu. Součástí pobytu studentů by měl být i dvoudenní tematický program. „Je to pro naši malou školu obrovský, ale zasloužený úspěch. Studenti táhli za jeden provaz, fandili si, byla radost je na místě koučovat a podporovat je v jejich nezměrném úsilí", doplnil ředitel školy Marek Bušek.

web juniorskeho maratonu

maratonciunior