frankofonie 21napoleon nahledLovosičtí gymnazisté francouzštinu ovládají – v krajském finále získali dvě třetí místa!

ÚSTÍ NAD LABEM / LOVOSICE – Velmi cenná umístění si odvezli dva studenti Gymnázia v Lovosicích z krajského finále konverzační soutěže ve francouzském jazyce, která se uskutečnila ve druhé polovině března v Ústí nad Labem. „V kategorii A1 získal kvartán Matouš Král bronzovou medaili a stejné místo obsadila v kategorii B1 také septimánka Helena Luong.„Oba dva předvedli velmi solidní výkony,“ uvedla k tomu francouzštinářka lovosického gymnázia Dagmar Prášilová. Podle jejích dalších slov uvedení studenti prokazovali v rámci krajské kola soutěže, že velmi pohotově umí reagovat na záludné otázky, které jim byly porotou také předkládány. Zároveň velmi dobře vyřešili i vylosovanou situaci a zhostili se úspěšně i popisu obrázku.

Fotogalerii z krajského finále naleznete zde : http://www.oaulpar.cz/phprs/files/FJ2012OLYM/

V krátké sobě se jedná již o druhý podobný úspěch lovosické školy. Jen před několika málo dny totiž obdržel náš student Adam Rauch ocenění v pražském Černínském paláci z rukou francouzského velvyslance, a to rámci celostátní soutěže Dny Frankofonie v ČR.

Wednesday the 23rd. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz