den divadla 2012 015Divadlo na Gymnáziu Lovosice žije!

Už tradičně slaví žáci a učitelé lovosického gymnázia Mezinárodní den divadla.

Letos si „svůj Den divadla“ připomněli v úterý 27. března. Do školy se většina z nich vydala v kostýmech známých postav z divadelních her, alternativou bylo i oblečení vhodné do divadla. Akce proběhla naprosto spontánně. Budovou školy se procházeli rytíři, v temnějších zákoutíchškoly se před denním světlem ukrývali upíři, krušné osudy žen nám připomněla samotná Viktorka od splavu. Dobrá nálada a radostná atmosféra byla znát od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupili do budovy školy. Vyučovací hodiny tedy probíhaly naprosto netradičně. Naši nejmladší si ve spolupráci vyučujících českého jazyka a dějepisu připravili k tématu řecká mytologie dramatizaci známého Paridova soudu, s velikým nasazením se do oslav zapojili i žáci tercie, kteří hráli scénky v angličtině, a aby toho nebylo málo, předvedli nám se svými kolegy ze sekundy, jak mrštný a obratný mají jazýček při scénách sestavených pouze z jazykolamů. Ani žáci vyššího stupně gymnázia nezůstali pozadu a ať se jednalo o dialogy z Pygmaliona či Plešaté zpěvačky, nebo pantomimu krásných mimů, svými vystoupeními dokázali, že divadlo stále žije. Na závěr celé oslavy se všichni sešli v tělocvičně, tam už na ně čekal zábavný program, kterým se všichni hrdinové dne rozloučili s přáním setkat se příští rok znovu.

Ke stažení: literární tvorba přednesená Kateřinou Šafratovou

Wednesday the 24th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz