Naše škola se v dubnu zúčastní mezinárodního testování vybraných patnáctiletých žáků víceletého studia gymnázia s názvem PISA 2012. Tento test spočívá ve vyplňování písemného testu a dotazníku (vše i s přestávkami trvá cca 3,5 hod), které zadává Česká školní inspekce. Pro některé studenty následuje ještě počítačový test. Jedná se o mezinárodní rozsáhlý výzkum, jehož se zúčastňuje 67 zemí, v každé zemi se testuje přibližně na vzorku od 4500 až 10 000 patnáctiletých žáků. Jak k tomu uvádí koordinátorka školy pro uvedenou aktivitu Jana Štyksová, projekt testuje zejména matematickou, přírodovědnou, čtenářskou a finanční gramotnost. „Zvláště pak schopnost žáků samostatně řešit problémy,“ doplňuje koordinátorka.

Příklady některých zveřejněných úloh a další informace o testování PISA najdete také na internetové adrese: www.csicr.cz/cz/O-nas/Mezinarodni-setreni a www.pisa2012.cz.

Monday the 25th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz