logovodak1Druhý červnový týden byl stejně jako v jiných letech věnován tradičnímu školnímu Týdnu pohybové aktivity tříd 3. A a Septimy. Na pět desítek studentů a kantorů instruktorů tak absolvovalo výjezdní pobyt v podobě vodáckého výcviku a splouvání patrně nejhezčí české řeky Vltavy. Mladí gymnazisté si postupně osvojovali patřičné vodácké povely a dovednosti, projeli si četné jezy, šlajsny i retardéry.

A vedle toho nechyběla ani žádoucí nutnost postavení tábořiště, příprava ohně a jídla v omezených podmínkách, pasování na vodáka či noční bivakování při silném dešti ve vlhkém prostředí. Navzdory proměnlivému počasí se letošní vodák GYMLOVO na Vltavě povedl i líbil, slovy klasika: "..na vodě je zkrátka vždycky dobře.." :-) Naši středoškoláci si odvezli spoustu nových zkušeností, zážitků i životní praxe z některých mezních situacích, která se jim do budoucna může hodit. A děkujeme i všem sponzorům, kteří nás letos podpořili! Ahooooooj a za rok opět na Vltavě na viděnou.

vodak2018b

vodak2018c