logobezpravi2Znovu po roce se zástupci naší školy aktivně zapojili do projektu s názvem "Z místa, kde žijeme", který připravuje organizace Člověk v tísni v rámci aktivity Jeden svět na školách. V rámci novodobé historie je tématem nyní přelomový Únor 1948, a to očima pamětníků. Četné archivní prameny tak v tomto školním roce pod vedením dějepisářky Mirky Quaiserové zkoumala skupina studentek ze třídy 2. A (Vlastimila Boháčková,

Markéta Filípková, Barbora Hieková, Sára Chaloupková, Lucie Janatová, Anna Jaškovová, Šárka Rožcová, Denisa Sveida, Vanessa Wernerová a Alexandra Malecká), celý projekt potrvá do června 2018. Již v zimě bylo na programu dvoudenní úvodní setkání (školení, workshopy a přednášky, jak správně prezentovat, tvůrčí psaní, storytelling apod.). Samotná práce pak spočívala v návštěvách okresního archivu (monitoring průběhu únorových události 1948 na Lovosicku) a v rozhovorech s pamětníky. Dívky nakonec zpracovávaly vzpomínky pana Miroslava Kubíka a Oldřicha Tuháčka. V červnu představila desítka týmů své práce na závěrečném setkání v Praze.

bezpraviunor2018

Wednesday the 14th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz