logomozek2V závěru května se skupina našich studentek zúčastnila akce s názvem Den lékařským fyzikem (radiolog expertem v jaderné fyzice), kterou každoročně pro středoškoláky připravuje fakulta jaderná a fyzikálně-inženýrská pražského ČVUT. Ta má za cíl přiblížit formou workshopů (přednášky, cvičení, praktické úlohy, exkurze) zajímavý studijní obor zaměřený na jadernou fyziku v medicíně (letos například 3D simulátor

radioterapeutického lineárního ozařovače či kontrola mamografického přístroje). "Dopoledne byly přednášky, které celé téma přiblížily. Poté jsem se přesunuly do Motola, kde jsme si různé přístroje mohly i osahat a vyzkoušet na vlastní kůži," uvedla jedna z účastnic Anna Karfíková ze Sexty. Uvedené aktivitě se ve své reportáži následně věnoval i veřejnoprávní Český rozhlas Radiožurnál (včetně rozhovoru s našimi studentkami - poslechněte si zde: (http://www.rozhlas.cz/zaznamy/plus#/2018-06-05/7).

tomograf2018

Wednesday the 14th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz