logoerzgebirge2V rámci přeshraničního projektu "Erzgebirge - neue Landschaft, neue Chancen" (jehož je lovosické gymnázium aktuálně součástí) navštívila skupina více než dvaceti našich žáků v rámci tzv. "Campustag" (den otevřených dveří) Důlní akademii a Technické univerzitu v německém Freibergu. Patrně nejvíce se zde studentům líbila fakulta aplikované chemie, fyziky a matematiky, kde mohli vidět řadu praktických studentských

konstruktů, objevů a vynálezů, jako je například dron používaný v hlubinných dolech, interaktivního robota či aplikaci sloužící záchranářům v případě ohrožení a havárií. A doslova je pak nadchla virtuální učebna "cave", kde si mohli vyzkoušet přenést se v prostoru i čase. V Hornickém muzeu byla dále k vidění speciální výstava věnovaná nálezům z pozdně středověkých dolů stříbra, které vyplavily povodně v roce 2002. Návštěvu u německých kolegů zakončili naši mladí gymnazisté fáráním do cvičného dolu "Reiche Zeche", kde si prohlédli naučnou stezku věnovanou dějinám těžby stříbra.

freiberg1

freiberg2