logoportugal8Právě v těchto dnech (4. - 11. dubna) působí více než dvacetičlenná skupina studentů a kantorů z naší partnerské portugalské školy (Conservatório de Musica do Porto) zde na Lovosicku. V rámci vzájemného výměnného pobytu, kdy naši žáci prožili velmi atraktivní týden už v únoru v Portugalsku, hostíme tentokrát zahraniční návštěvu my v České republice (zahraniční návštěvu jsme již přivítali přímo ve škole).

A pro tentokrát připravil i náš koordinátor programově velmi nabitý takřka týden poznávání řady českých zajímavostí, pamětihodností a historicky i architektonicky zajímavých lokalit. Mladí Portugalci bydlí v rodinách studentů GYMLOVO a komunikačním jazykem je angličtina. Jsme za realizaci tohoto dílčího projektu velmi rádi. A věříme, že se obdobnou, pro žáky velmi užitečnou, spolupráci povede do budoucna i dále prohlubovat.

port1 042018

Programme Czechia 2018