logoborec1V počátku února, kdy naše gymnázium hostilo finále soutěže pro základní školy GYMLOVO 4U, vyrazili žáci Kvinty a Sexty na poznávací exkurzi do Českého středohoří, když cílem putování a poznávání se jim stal vrchol nedaleké hory Boreč pod stejnojmennou obcí u Lovosic. Naši mladí studenti se zde pod vedením učitelky biologie Ivy Řezníčkové dozvěděli mnoho nových i zajímavých (často také netradičních) informací,

a to nejen o samotné známé geologii tohoto pozoruhodného kopce, o jeho vzniku, horninovém složení, tzv. ventarolách a okolí, ale vedle toho i o průběhu historické bitvy u Lovosic, jejíž dějiště měli prakticky přímo před očima. Mohli si tedy představit, kde a jak bojovala tehdy pruská vojska s rakouskými. Uvedená exkurze se i přes počáteční relativní nepřízeň počasí povedla, což její účastníci dokonce v závěru ocenili i potleskem.

Borec Sexta Fifka 022018

Monday the 25th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz