logoportomusicaSkupina více než dvacítky zástupů našeho gymnázia (převážně z řad studentů nižšího studia včetně osob pedagogického doprovodu) vyrazila vzápětí po jarních prázdninách do německého Frankfurtu nad Mohanem, kde je čekal následný odlet na plánovaný výměnný pobyt do portugalského Porta. Toto druhé největší portugalské město je pak přivítalo již slunečným počasím a teplotou přes 15 stupňů.

Partnerskou školou je nám tentokrát tamní Conservatório de Música se zaměřením na hudební výchovu, jejíž žáky přivítáme na oplátku u nás na Lovosicku v počátku dubna. V Portugalsku čeká na mladé lovosické gymnazisty pestrý program - neměly by chybět četné historické architektonické památky (např. katedrála Sé, kostel a klášter sv. Františka, Torre dos Clerigos či Burzovní palác), pobřežní plavba po Atlantiku, návštěva sklepů místních výrobců světoznámého vína ani fotbalový Dračí stadion. O jejich dalším bližším programu budeme samozřejmě průběžně informovat (na snímku část naší výpravy krátce po příletu na letišti v Portu).

porto3 2017

porto1 2017