logonovinar1"V listopadu se uskutečnil přípravný kurz pro budoucí zájemce o studium žurnalistiky pořádaný pražskou UK, když podmínkou byla účast ve výběrové řízení, kterého se zúčastnilo mnoho studentů z celé ČR. Třicet úspěšných pak zažilo studijně dva velmi přínosné dny, kdy se seznámili s univerzitním prostředím, kantory i významnými osobnostmi z mediálního sektoru. Program zahájil v budově Hollar docent katedry žurnalistiky

Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze doc. Mg A. Filip Láb, Ph. D. V rámci pestrého program si účastníci dále vyslechli i výklad o médiích, poté následovalo praktické vyzkoušení a nácvik rolí moderátorů, kameramanů, střihačů a dalších pracovních pozic. A nechyběla ani prohlídka Českého rozhlasu. Zde byla možnost vyslechnout si krátkou přednášku o historii doplněnou tematickou výstavou zastaralých rozhlasových přijímačů. Avšak nejzáživnější část skýtala prohlídka po samotném objektu včetně rozhlasových studií, poté nechyběla ani exkurze v České televizi. Žurnalistický kurz se konal poprvé, profesory žurnalistiky potěšil enormní zájem o akci. A mnoho štěstí při přijímacích zkouškách popřála uchazečům o studium závěrem jedna z doktorandek institutu komunikačních studií,“ komentovala své postřehy a zážitky jedna z účastnic Lucie Arsenjevová, naše letošní maturantka ze 4. A.

Saturday the 16th. kontakt: gymlovo@gymlovo.cz