logoekologie2Školní dívčí tým z Oktávy (Tereza Cimrmanová, Michaela Hašková, Anna Sammartino) se stal celkovým vítězem regionálního finále Ekologické olympiády, čímž si vysloužil postup do celostátního kola (uskuteční se v červnu 2018)! Celý víkend v polovině října tradičně patřil krajskému kolu uvedené soutěže, které letos hostilo teplické gymnázium, a kde se představily v konkurenci necelé třicítky středoškolských družstev

hned tři naše týmy (bohužel pouze dvoučlenné družstvo Jakub Kafka a Barbora Šafránková z Oktávy skončilo dvanácté, Sextánky Lucie Hrabáčová, Jana Krejčová a Eliška Smutná braly při své premiéře výbornou osmou příčku). Program byl po oba dny bohatý (prohlídka zdejšího školního bioparku, testy i poznávání poznávání vrcholků Českého středohoří, přírodnin a elektráren). Ve druhém dnu byly na pořadu praktické úkoly - anketa mezi obyvateli města na téma Odpady a nakládání s nimi (získané výsledky museli studenti statisticky zpracovat). Poté zjišťovali zdravotní stav stromů v parku a vymýšleli, jaké změny by navrhli provést, aby se tam občané cíli lépe. Večerní blok obstaraly přednášky (zajímavosti Českého středohoří, rostliny z červeného seznamu). A své znalosti mohli účastníci prokázat i v různých doprovodných soutěžích (poznávání šišek, dřevin, hub, nerostů či zajímavých biologických materiálů). Z výsledků máme samozřejmě velkou radost - všem děkujeme za výtečnou reprezentaci gymnázia při víkendové akci, vítězkám přejeme úspěch na "republice" :-) Učitelce biologie Ivě Řezníčkové pak patří velké uznání za přípravu žáků i organizaci účasti.

ekoolymp32017

ekoolymp22017