logoteachingZajímavou i přínosnou praktickou zkušeností v rámci procvičování znalosti angličtiny si v uplynulých dnech prošli někteří naši žáci, kteří se osobně setkali s mladou architektkou z Kanady jménem Avedeen Ann - Marie Barnes, která pochází z kanadské megalopole Toronto. Ta v rámci hodin angličtiny navštívila pokročilejší jazykové skupiny v Sekundě, Kvintě, 1.A a nejpokročilejší v Sextě + 2.A. A právě druháci si pro ni připravili i komentovanou prohlídku

školy a pak porovnávali kanadské a české školství. Závěrem Kanaďanka Avedeen navštívila i studenty v Septimě, kde byla současně i s českým přítelem, který strávil pracovně rok v Anglii i na Novém Zélandu. Ten navíc žákům dal některé praktické tipy, co a jak zařídit, pokud by chtěli v zahraničí třeba do budoucna někdy pracovat. Oběma hostům se ve škole velmi líbilo, měli ze setkání velmi dobrý dojem, v prosinci v době předvánoční by se u mladých gymnazistů rádi po dohodě opět zastavili.

rodilamluvci 2017a

rodilamluvci 2017b